Telefon
WhatsApp

Duvar ve Cephe Kaplama

Alçıpan levha Alçıpan plaka Toptan Alçıpan Proifl Fiyatı - Toplu Alımlarda Ekstra Iskonto İstanbul her yerine nakliye

+905331600093

Sosyal Medyada Biz}

Duvar ve Cephe Kaplama

Alçıpan Levha Ölçüleri ve Fiyatları 2022

Alçıpan ölçüleri. Standart alçıpan ölçüleri 1,20 x 2,50 metre’dir. Bir levha alçıpan 3,00 metre kare gelmektedir. Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9.5 kg, alçıpan kalınlığı 12.5 mm’dir.

Alçıpan Levha Ölçüleri ve Fiyatları

Alçıpan duvara monte edilecekse duvarın ölçüleri, yere döşenecekse yer ölçüleri alınmalıdır. Alçıpan tavan uygulanması olduça zor görünen ama ince alçıpanla çok rahat döşemesi yapılan yerlerdir. İnce alçıpan esnek olduğu için tavanda yapılacak kreasyona göre eğilip şekil verilebilir. Bu oldukça kolay yapılabilmektedir. Böylece alçıpanın kesim için ölçüler belirlenmiş olur.

Alçıpan Levhanın Sabit Ölçüleri Var mıdır?

Alçıpan fabrika çıkış ölçüleri yani standart ölçüler 1,20 x 2,50 metre’dir. Bu levha 3 metrekare kadar gelmektedir ve kalınlığı 12.5 mm’dir . Bu 3 metrekare kadar olmaktadır. Bu levhanın ağırlığı ise 9.5 kg kadardır. Bu ölçülerle fabrikadan çıkan levhalar ölçüsü alınan yere monte edilmek üzere getirilir. Düz ortamlarda montesi ve kesimi daha kolay yapılmaktadır. Tavan süslemelerinde ise biraz daha fazla çaba gösterilerek montesi yapılır.

Alçıpan Levha Fiyatları Nedir? Ölçüleri Nasıl Alınır?

Alçı levha olarak da adlandırılan alçıpan, özellikle duvar ve asma tavan yapımında en önemli malzemedir. Yapısı itibariyle alçıdan üretilmiş bir malzemedir. Etrafı kağıttan olan ve arasına alçı doldurulan bir sistemi ifade eder. Yine diğer bir deyişle alçınpana kartonlu alçı levha da denir. Aynı zamanda alçıpan bir marka adını da yansıtır. Hafif oluşu yine yangına karşı dayanıklı oluşur alçıpanı ön plana çıkartmaktadır. Ayrıca, ses yalıtkanlığına çok fazla elverişli oluşu kullanım alanının yaygınlığıyla doğrudan ilgilidir. Bütün bunlarla beraber, alçı levhaların kolay şekil alabilmesi ve çabuk uygulanabilir olması bu malzemeyi inşaat sektöründe popüler kılıyo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

  1. Henüz yorum yapılmamış

BİR YORUM YAZIN


Ceptesat ikinci el eşya alım satım kiralama